20 Mayıs 2016 Cuma

19 MAYIS ve ÖRDEKLER


19 Mayıs'da Anıtkabir'e gitmedik, onun yerine Mavi Göl'e gittik. Ben daha önce hiç Mavi Göl'e gitmemiştim ve bir daha da zor giderim. Hiç bir özelliği yok ! Göl etrafında "yolda" biraz yürüyüş yaptık, dondurma yedik, 2 fotoğraf çektik, o kadar. Sonrasında IKEA'ya geçtik öğle yemeği için. Ben çok severim IKEA yemeklerini hem ekonomik hem de lezzetli oluyor. Karides güveç, Akdeniz Salata, Ekmek, Havuçlu kremalı kek, Somon, 2 içecek için toplamda sadece 38 TL ödedik. Evde bunları pişireyim desen market alışverişin yeminle daha çok tutar:)  

Mavi Göl'ün en güzel kısmı bu ördekciklerdi. Özellikle Nicky çok seviyor ördekleri. Yani kedileri sevmediği kadar ördekleri seviyor. 
18 Mayıs Dünya Müzeler günüymüş, gece saat 23:00'e kadar Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi ziyarete açıktı. Ama Nicky o akşam işten 21:30'da çıktı ve "yok yorgunum, yok yağmur yağıyor, yok kem küm" dedi ve gitmedik. Tabi ben çok üzüldüm, itiraf edeyim içimde ukte kaldı. Bu yüzden bu son 2 gündür "Nicky şuraya gidelim mi?" desem bizimki hemen "Sure!" diyor.

Hadi bakalım devam, sırada daha görmediğim diğer göller var. 
MOGAN, GÖLBAŞI, KARAGÖL, GÖKSÜ PARKI! 

Sonra biraz daha uzaklaşırsak:
ABANT, YEDİ GÖLLER, NALLIHAN var.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder